Фото без опису

До 18 років право на шлюб дітям потрібно отримувати через суд: де можна отримати допомогу безоплатно Якщо підлітки, яким виповнилося 16 років, хочуть укласти шлюб, їм потрібно звертатися до суду й отримати дозвіл на це, адже шлюбний вік в Україні настає з 18 років. Суд має розглянути цю заяву та на підставі наведених доказів встановити, чи відповідає шлюб інтересам неповнолітніх. Зазвичай у справах, які вимагають звернення до суду, люди потребують допомоги правників — для складення заяви тощо. Діти можуть отримати такі послуги від системи безоплатної правничої допомоги.
Раніше в інтересах підлітків у справах про надання права на шлюб мали звертатися їхні законні представники — батьки, опікуни тощо.  Та у серпні 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатнуправничу допомогу», відповідно до яких діти, що досягли 14 років, можуть самостійно
звертатися по допомогу зі зверненням до суду з деяких питань. Однак з питання вступу у шлюб закон дозволяє дитині звернутися самостійно з 16 років.
Для цього підліток має прийти  до найближчого бюро правничої допомоги. Там йому (їй) призначать фахівця, що допоможе скласти заяву та за потреби представлятиме інтереси у суді.  Як дитині звернутися до системи БПД Отримати правничу допомогу можна у найближчому бюро правничої допомоги:
 https://bit.ly/bpd_buro. 
Або скористатися одним з дистанційних сервісів системи:
 контактний центр системи БПД: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних
телефонів в межах України безкоштовні)
 зателефонувати з Telegram: https://t.me/+380677213103
 написати юристу в Telegram: https://t.me/LegalAidUkraineBot
Матеріал підготовлений Координаційним центром з надання правової допомоги.